Video

Odetnij się od kabla

Jeśli chcesz uniezależnić się od tradycyjnego odbioru telewizji lub cieszyć się programem telewizyjnym poza mieszkaniem, praktycznym rozwiązaniem jest telewizja z WLAN, gdzie darmowe filmy online są dostępne przez całą dobę.  

Czym jest telewizja przez Internet?

Telewizja przez WLAN nie tylko uniezależnia cię od dostawców telewizji kablowej i drogich odbiorników, ale także oferuje możliwość korzystania z odbioru telewizji w kilku pokojach jednocześnie, a nawet poza mieszkaniem, bez konieczności układania irytujących kabli. Już nigdy nie przegapisz ważnej sceny i możesz zorganizować swój własny publiczny pokaz w ogrodzie. Powinieneś tylko upewnić się, że zawsze masz wystarczającą siłę sygnału, w przeciwnym razie przyjemność z oglądania szybko zniknie. Świetną opcją dla telewizji bezprzewodowej jest użycie smart TV: po prostu podłącz telewizor do Wi-Fi i możesz korzystać z transmisji na żywo, bibliotek multimediów i aplikacji z różnych usług transmisji strumieniowej TV. Możesz też oglądać darmowe filmy online i wiadomości. Telewizor można łatwo podłączyć do sieci WLAN: Przejdź do pozycji menu „Ustawienia sieci” w menu Smart TV, a następnie do „Znajdź połączenie”. Teraz wybierz swoją sieć WLAN i wprowadź hasło, jeśli to konieczne.

Zalety telewizji interentowej

Możesz oglądać telewizję online za pośrednictwem aplikacji. Oferują wszystkie popularne kanały telewizyjne podczas transmisji na żywo i zastępują połączenie kablowe lub satelitarne. Wszystkie aplikacje oferują odchudzoną bezpłatną wersję lub bezpłatny okres próbny. Aby móc z nich w pełni korzystać, trzeba zapłacić kilkanaście złotych miesięcznie. Nie musisz wszystkich programów oglądać na monitorze. Wystarczy podłączyć laptopa do gniazda HDMI telewizora i już możesz wysyłać dane z „nadajnika” do swojego telewizora. W ten sposób możesz podłączyć tablety, smartfony i laptopy Mac lub Windows do telewizora przez WiFi. Wystarczy zainstalować aplikację telewizyjną na jednym z tych urządzeń mobilnych, a następnie przesłać obraz do telewizora za pomocą tak zwanej funkcji przesyłania. Jeśli masz połączenie satelitarne, możesz skorzystać z tak zwanego SAT-IP. Urządzenie SAT-IP konwertuje sygnały satelitarne na dane sieciowe i udostępnia je w sieci domowej za pośrednictwem LAN, WLAN lub adaptera Powerline. Ponadto telewizja internetowa dostarcza nam ogromnie duży wybór oglądania filmów, seriali czy programów.